Ankara Dershane Önerisi 2022 – 2023 Güncel

Odtülüler, Ankara dershane önerisi denildiğinde akla ilk gelen, size tavsiye edilebilecek kurumlar arasında başı çekmektedir. Bunun temel sebeplerinden biri genç yaşlarından itibaren eğitime gönül vermiş olan kurucumuz Yusuf Öncebe’nin, ilmi yaymaya olan tutkusu ve gençlere bu yolda ışık tutmayı ilke edinmiş olmasıdır. Bu hedefini gerçekleştirirken de gençlere fener olacak çalışma arkadaşlarını yani öğretmenlerini seçerken büyük bir titizlikle davranması hem öğrenci hem kurum için başarının kaçınılmaz olmasını sağlıyor. Öğretmen kadromuz alanında uzman olduğu kadar, öğrencilerimizin bizim geleceğimiz olduğu bilincini daima taşımakta ve onların ailemizden farksız olduğunu onlara her zaman hissettirmektedir.
Kurumumuz yılların verdiği tecrübe ve deneyimli öğretmen kadrosuyla, sizleri bizi yakından tanımaya ve öğrencinin geleceği için çok önemli bir dönüm noktası olan bu seçimi yaparken en sağlıklı kararı vermekte yardımcı olmaya bekliyor.
En önemli ilkemiz eğitimi ve öğrenciyi ticari bir madde olarak görmememiz; en büyük referansımız ise öğrencilerimizin sınavlarda göstermiş olduğu yüksek başarı grafiğidir.
Lise ve dengi okul mezunları ve tüm ara sınıfların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği kurslarımız ve okullarımız sizinle bu başarıya yürümek için aklınıza gelebilecek tüm imkanlarıyla hazırdır.

Ankara Dershane önerisi belirleyici kriterler:

1) Öğretmen kadrosunun alanında uzman olması
2)Kurumun öğrenciye ne imkanlar sunduğu
3) Fiziki koşullar
Bu kriterleri fazlasıyla taşıdığımıza olan inancımızla sizleri bekliyoruz. Odtülüler ailesi olarak yıllardır bizi tercih eden velilerimizin ve öğrencilerimizin beklentilerini karşılamakta ve öğrencilerimizin üniversiteye giriş sınavlarında gösterdiği yüksek başarının gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Fakat bununla yetinmeyen kurumumuz çıtayı daha nasıl yükseltebileceğini hedefleyerek yol arkadaşımız, kıymetlimiz sizlerle birlikte büyümektedir.
Günümüzde eğitim sistemindeki açık, okuldaki plan program ve çalışma saatlerinin öğrencinin bireysel ihtiyaç ve taleplerini tam olarak karşılayamaması dershaneleri zorunlu kılmıştır. Ankara Dershane önerisi bu süreçteki en önemli adımdır. Çünkü öğrencimiz seçeceği dershanede hiç de azımsanamayacak bir zaman geçirecek ve bu zaman diliminde gelecek hedeflerini şekillendirecek bu hedeflere ilerlerken eksiklerini giderip her anlamda hazır olma uğraşını verecek.
Öğrenci alan bilgileri yönünden kendini iyi yetiştirmiş gayet donanımlı olabilir ancak şunu unutmayalım ki eğitimde psikolojik etkenler de çok önemlidir. Bu noktada Odtülüler yılların verdiği tecrübeyle öğrencisine gerekli desteği verip öğrenci takip sistemiyle her zaman onun hazır oluşluluğunu korumasını ve çalışma disiplinini kaybetmemesini sağlıyor.
Yıl boyunca sürekli tarama ve deneme sınavlarına tabi tutulan öğrencilerimize her sınavdan sonra detaylı sınav karneleri verilir. Her sınav karnesi uzman ekibimizce analiz edilip öğrencinin hataları ve eksikleri belirlenir. Bu aşama teşhis aşaması dediğimiz aşamadır. Daha sonra tedavi aşaması dediğimiz süreç başlar. Yani öğrencinin belirlenen eksikleri tamamen giderilene kadar ek konu anlatımı ve soru çözümleri yapılır. Teşhis-tedavi yöntemimiz öğrencimizin eksiklerini gidermesi, yanlışlarını düzeltmesi için en geçerli yöntemdir. Bütün bu uygulamalar öğrencinin sınav ve gelecek kaygısını en aşağıya indirir ve en iyi şekilde motive olmasını sağlar.
Bütün bunlar “Hangi dershaneyi tercih etmeliyim?”, “Hangi dershaneyi önerirsiniz?” gibi soruların yanıtının “ODTÜLÜLER” olmasını sağlıyor.
Deneme sınavlarında sorulan sorularımız özel ekibimiz tarafından hazırlanır ve sınavda çıkması muhtemel sorular ve bu soruların denginde olanlar tercih edilir. Bu sayede öğrenci kendini gerçek anlamda test eder ve sınava ne kadar hazır olduğunu görebilir. Gerek ders saatlerinde gerekse soru çözüm saatlerinde öğrenci farklı soru tipleriyle karşılaşır ve öğrencinin her soruya göre farklı bakış açısı kazanması sağlanır.
Bütün bu öğretim programlarının ve uygulamalarının yanı sıra öğrencinin zihinsel olarak rahatlaması ve sosyalleşmesi de önem verdiğimiz hususlardandır. Öğrenci zihninin çalışma kitaplarının ve sınıfın dışına çıkıp rahatlaması ona yeniden çalışma gücü ve motivasyon kazandıracaktır. Bu nedenle zaman zaman öğrencileri eğlendirecek, dinlendirecek toplu etkinlikleri ihmal etmiyoruz.
Ankara dershane önerisi denildiğinde Dershanemizin merkezi konumu tercih edilebilirliğini arttıran önemli özelliklerindendir. Kolay ulaşılabilmesi öğrencinin hem zaman kaybetmesini hem de yorulmasını engeller.

Bir cevap yazın