Dershane Önerisi Kızılay

Ankara Çankaya ilçesine bağlı Kızılay’da yaşayan öğrenci ve velileri dershane önerisi Kızılay araştırmaları yapmaktadır. Özellikle sınavların olduğu sene dershane araştırmaları daha yoğundur. Ancak, sınavlara hazırlık için çok daha önceden hazırlıklar yapılması gerekir. Aileler hem çocuklarının kaliteli bir eğitim almasını sağlamak hem de daha iyi bir meslek sahibi olmasını ister. Bu nedenle okuldaki eksikliklerin giderilmesini sağlamak için en iyi dershane arayışına girmektedir.

Dershane Önerisi Kızılay- Dershane Araştırmaları

Her sınav döneminde dershane arayışları hız kazanır. Veliler çocukları için en iyiyi istediklerinden, pek çok kanaldan araştırma yaparak, en kaliteli dershaneyi bulmayı hedefler.

Google Araştırmaları

Dershane arayışında en detaylı bilgiyi verebilecek ilk kaynak arama motoru, çoğunlukla Google araştırmalarıdır. Veli, Google harici kullandığı bir arama motoru varsa buradan da araştırma yapılır. Kızılay mahallesinde yaşayan velinin arama motoruna dershane önerisi Kızılay yazdığında, bu bölgedeki ya da bağlı bulunduğu ilçedeki tüm dershaneler liste olarak çıkacaktır. Dershanelerin isimleri, hakkında yapılan değerlendirmeler ve yorumlar, varsa web sitesine giriş butonu ve iletişim bilgileri yer alır.

Dershane Yorumları

Dershaneler hakkında araştırma yaparken, dershaneyle ilgili yapılan yorumlar önemlidir. Yorumlar dershanenin artı ve eksilerini, avantajlarını ve dezavantajlarını belirlemek için önemlidir. Yapılan yorumlara verilen yanıt süresi ve yanıt üslubu da önemlidir. Zira geç yanıt vermek ve yapılan eleştirilere kötü bir üslupla yanıt vermek, olumsuz etki yaratacaktır.

Dershanelerden Mezun Öğrenciler

Birbirinden iyi eğitim veren dershaneler arasından tercih yapılmak istendiğinde, dershaneden mezun olmuş ve istediği derece ile bölüm ya da okul kazanmış mezun öğrenciler dershane önerisi Kızılay aramalarında iyi bir bilgi kaynağıdır. Dershanenin çalışma ve eğitim sistemi ile öğretmenler hakkında detaylı bilgi verebilirler.

Dershanenin Web Sitesi

Bir dershane hakkında bilgi almanın en iyi kaynaklarından biri de dershanenin web sitesidir. Web sitesinde dershane öğretmenler, eğitim sistemi, başarıları, kursları hakkında geniş bilgi alınabilir. Web süresi sürekli güncellenen dershaneler, size daha düzenli ve net bilgi akışı sağlar.

Kurs Seçimi Nasıl Yapılır?

Dershane seçimi sağlıklı bir şekilde yapıldığında, öğrenciye pek çok konuda yarar sağlar. Sadece uygun ücretli ya da arkadaşı yazıldı diye bir dershaneyi seçmek yanlış bir davranış olabilir. Öğrenciye her açıdan faydalı olan bir dershanenin tercih edilmesi daha faydalıdır. Ankara Kızılay’da dershane önerisi Kızılay araştırmalarında pek çok kaliteli dershanenin eğitim verdikleri görülür.

Peki, bir dershaneyi kaliteli yapan nedir?

Dershaneler, Türkiye genelinde şubeleşen veya tek bir merkezli yerel bir dershane olabilir. Tek merkezli dershane iyi bir eğitim veriyor olabilir. Bir şubesinin olup olmaması kötü eğitim verdiği anlamına gelmez. Bir dershane açmak, maliyetli bir iştir. Hatırı sayılır bir para gerektirir. Şubeleşen dershanelere baktığımızda pek çoğunun uzun yıllardır dershanecilik yaptığı görülebilir. Ayrıca, en çok tanınan eğitim kurumlarının dershanecilik harici kolej, anaokulu ve üniversite gibi eğitim bölümlerinin olduğu görülür. Yurt dışında şubesi olan dershaneler de vardır.

Sağlıklı bir dershane tercihinde dikkat edilmesi gereken en önemli kriter, verdiği eğitim ve öğretmenlerin kalitesidir. Dershane öğretmenlerin çalışma sistemi, normal bir okulda eğitim veren öğretmenlerden biraz daha farklıdır. Ankara, Türkiye’nin başkenti ve kalbidir. Eğitime önem verilen bir şehir olup, dershane önerisi Kızılay aramalarında kaliteli öğretmenlerin olduğu dershaneler çoğunluktadır. Bu kaliteli dershaneler arasında seçim yapmak veliler açısından zor olabilir.

Dershaneler, eğitim sistemleri, kullandıkları eğitim teknikleri bakımından farklılık gösterir. Bunun nedeni farklı sınavlara ait kurslar verilmektedir. KPSS, TYT, AYT, LGS, DUS, TUS ve ALES gibi kursların harici, kişisel gelişim kursları verilir. Bundan dolayı dershane ücretleri farklılık gösterir. En düşük dershane ücreti 4–6 bin TL: arası iken en yüksek dershane ücreti 65 bin TL ye kadar yükselebilir. Mesleğe yönelik sınavlara ait kurs ücretleri daha yüksektir. TUS ve DUS gibi tıp fakülteleri mezunlarının gittikleri dershane ücretleri büyük şehirlerde 45 bin ile 65 bin TL. arasıdır.

Dershane önerisi Kızılay seçiminde dikkat edilmesi gereken bir husus da dershanenin kullandığı kaynak ve materyal çeşitliliğidir. Kaynaklarını zengin kullanan dershaneler daha çok başarı sağlayabilir. Klasik eğitim dışında bir eğitim vermeyen, soru bankaları ve genel deneme sınavları harici destek vermeyen dershaneler, yarar sağlamaz. Dershane seçimi sırasında kaynak ve ek kaynaklar, araç ve gereçler, materyaller sorulmalıdır.

Başarısı tescillenmiş dershaneler, ücreti ne olursa olsun aileler tarafından daha çok tercih edilir. Dershanenin geçmişini araştırıp sınavlarda öğrencilerin aldıkları dereceler ve kazandıkları bölümlere bakılabilir. Genelde ilk 50’ye giren dershaneler tercih edilmektedir.

Dershane önerisi Kızılay tercihinde dershanenin konumu ve fiziki koşulları da önemlidir. Aşırı kalabalık bir caddede insan ve araç sesleri dikkati dağıtabilir. Ses yalıtım sisteminin olması bu aşamada önemlidir. Öğrencinin derslere odaklanması ve dikkatinin dağılmaması için tedbirler alınmalıdır. Pandemi döneminde artırılan sıkı tedbirlerle, ders yapılan dersliklerin fiziki koşulları da yeniden düzenlenmiştir. Ferah ve doğal ışık alan sınıfların temizlikleri düzenli yapılmalıdır. Dershane seçimi yapmadan evvel, dershaneye gidilerek der yapılan sınıfların görülmesi de önemlidir.

Öğrenciler için Verilen Hizmetler

Bir dershanede verilen eğitim yanında öğrencilere sundukları diğer hizmetler de önemlidir. Bilindik dershaneler daha çok tercih nedeni olsa da sundukları eğitim hizmetlerinin daha kaliteli ve kapsamlı olması önemlidir. Sadece başarılı öğrenciler mi odak noktası yoksa tüm öğrencilere eşit mi davranılıyor, bunu bilmek gerekir.

Dershaneye giden bir öğrencinin hedefine ulaşması için okul eğitimi harici dershane eğitiminin de yeterli olması gerekir. Yani verilen dershane eğitiminin yanında özel ders alınmasına ihtiyaç duyulmaması gerekir. Özel derse ihtiyaç duyuluyorsa dershane eğitiminde sorun var demektir. Kalitesi ispatlanmış her dershane öğrencisiyle birebir ilgilenir, tüm imkânlarını seferber eder.

Dershane önerisi Kızılay arayışında pek çok kaliteli dershane ile karşılaşıp, aralarından bir tanesini seçmeniz gerekir.

 • Dershanenin her öğrencisiyle birebir ilgilenmesi
 • Anlamadığı konularda ve sorularda yanıtları birlikte bulmaları
 • Öğrenciye özel ders çalışma programı hazırlanması
 • Öğrenciye özel ödev hazırlanması
 • Talep halinde ek ders vermesi
 • Öğretmenlerin ve yönetimin öğrenci ve velileriyle düzenli iletişimde olması
 • Dersliklerin fazla kalabalık olmaması
 • Ek kaynaklar sağlayabilmesi,
 • Deneme sınavlarını sıkça yapması
 • Uzman ve tecrübeli eğitimcilere sahip olması
 • Fiziki şartlar uygunsa bir kütüphaneye sahip olması
 • Okula ya da eve yakın olması, dershane seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Sınıfların Özellikleri

Dershane önerisi Kızılay tercihi aşamasında öğrencilerin ders yaptıkları sınıfların özellikleri de önemlidir. Dershane ararken sadece internetten araştırma yapmak doğru olmaz. Dershaneye gidip yönetimle ve öğretmenlerle tanışmak gerekir. Derslikler gezilmeli, sınıfların boyutu, içeriye doğal ışık alıp almadığına, ısıtma sistemlerine bakılmalıdır. Sınıfların temiz olması, hijyen kurallarına uyup uyulmadığı kontrol edilmelidir. Binada yangın merdiveni, güvenlik tertibatı olup olmadığına da bakılmalıdır.

Kullanılan Materyaller ve Yayınlar

Köklü bir eğitim geçmişi olan dershanelerin tercih edilme nedenlerinden biri, eğitimde kullandıkları materyal ve kaynaklardır. Kullanılan materyaller, derslere göre değişiklik gösterir. Kızılay’da eğitim veren pek çok eğitim kurumu, derslere özgü materyal ve kaynaklar kullanırlar. Ders kitapları, ders notları, soru bankaları, yardımcı kaynaklar ve online eğitim kaynakları başlıca materyallerdir.

Daha geniş anlamda eğitim veren dershaneler, tüm bu materyal ve kaynakların ücretlerini, dershane ücreti içine dâhil etmektedir. Ya da eğitim-öğretim döneminde ihtiyaç duyulduğunda veliden talep edebilir, kendi bünyesinde satış yapabilir.

Öğrenciye Verilen Rehberlik Hizmetleri

Dershane önerisi Kızılay mahallesinde dershanelerde öğrenciler için her türlü yarar düşünülür. Dershanelerde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık hizmetleri de verilmektedir. Bir dershane eğitim süresince sadece ders konularına önem vermez, öğrencinin psikolojik ve kişisel gelişimine de önem verir. Her açıdan sağlıklı bir gelişim sağlayan öğrencinin başarı olması kaçınılmazdır. Dershanelerde öğrencilerin sadece dersler bakımından başarılı olması amaçlanmaz.

Özgüveni yüksek, kendisine inanan ve güvenen, kararlar alabilen, ekip çalışmasına yatkın ve sağlam bir psikolojiye sahip birey olması da sağlanır. Öğrencinin hedeflerini gerçekleştirirken, güçlü bir birey olması da sağlanır. Öğrencinin sadece öğrencilik özellikleri değil, bir birey olduğu inancıyla başarılı olması amaçlanır.

Hemen hemen her evde, çeşitli nedenlerden dolayı huzursuzluklar yaşanabilir. Bu da bir sınava hazırlanan ve öğrenme aşamasında olan evin çocuğuna olumsuz yansır. Bu olumsuzluk derslerine konsantre olmasını engellerken başarısızlığın kapısını açar. Rehberlik hizmetleri, öğrenci hakkında detaylı bilgi alarak, başarısızlığa neden olabilecek psikolojik sorunları tespit eder. Öğrenci ve ailesi ile düzenli görüşmeler yaparak, olumsuz her etkiyi ortadan kaldırmaya ya da azaltmaya çalışır. Dershane önerisi Kızılay dershanelerle ilgili bilgi araştırmasında aktif bir Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık hizmetinin olup olmadığının da araştırılması gerekir.

 

Bir cevap yazın