HAKKIMIZDA – NEDEN ÖZEL OKUL İÇİN DANIŞMANLIK?

HAKKIMIZDA – NEDEN ÖZEL OKUL İÇİN DANIŞMANLIK?

Bazen kendinizi ” Keşke şu konuda biraz daha bilgim olsaydı. Acaba kandırılıyor muyum? Başka bir tercih yapamaz mıyız? Karşımdaki gerçekten dürüst mü? Bana şu an anlatılanlar ile yıl içerisinde yapılacak olanlar birbirini tutacak mı ? Yok mu başka bu sorunu yaşayan? Neden hep okulların kurallarına göre oynuyoruz?” gibi sorularla yarışırken bulursunuz. Cevaplarını bulmak içinde fazlasıyla çaba harcar ancak elle tutulur cevaplara pek ulaşamazsınız. Şu an bile bu yazıyı okurken, bu sorulara benzer sorular hep aklınızda. Evet sizi hiç terketmeyecek olan bu sorularınıza cevap için buradayız. Karar elbette sizin ama bir adım atabilmek için ikinci bir ayağınızın olması şart.

Bir bebeğin büyürken, onu yetiştirenin aksanını kopyalaması gibi gittiği okulun karakterine bürünmesi de kaçınılmazdır. Her okulun atmosferi, sıcaklığı, yaklaşımı, olmazsa olmaz çizgileri farklıdır. Sadece çocuğumuz değil, biz de çocuğumuzun gittiği okulun karakterine bürünürüz. Hatta ufak tefek çatışmalar yaşasak da, eğitimin – öğretimin ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için bazen göz bile yumarız. Yanlış da yapmayız aslında. Okullar velilerine de çok şey öğretir. Velisi ile irtibat halinde olup, beraber hareket edip, doğru bir yol haritası çıkaran okullar çocuklarımız adına büyük ve önemli adımlar atarlar. Her özel okulun amacının çocuğumuzun eğitim ve öğretimi olduğundan eminiz. Maddi kısmı bazen bizleri zorlasa da aslında paha biçilemez hizmetler aldığımızı unutmamalıyız.

Sınıf dağılımında özenli davranan, etkinliklerinde çocuklarımızın özgüvenini hedefleyen,ulaşım iletişim beslenme konularında velilerinin aklını okulda bırakmayan, öğretmen kadrosunda tutarlılığı yakalamış okulların bulunmaya çalışıldığı hatta sıra bile beklendiği bu yıllarda, kendi geleceğimizi de belirlemek adına iyi araştırmalı, gerekirse tek tek dolaşıp bilgi almalı, çocuğumuzun da karekterini iyi okuyarak doğru eşleşmeyi sağlamalıyız.

Bu düşüncelerin mutlaka gün gelip de her aileye uğradığını bildiğim için, çok büyük çabalar gerektiren bu yolda tüm okulları bir arada toplamak adına kurduğum bu sitede sizlere ve çocuklarımıza yardımcı olmak benim için de bir görevdir. Öğretmen olmanın da avantajıyla faydalı olabileceğime inanıyorum. Biliyorumki bir çocuğumuzun doğru eğitimi alması, dünyayı daha güzel bir yer haline getirir.

Şimdiden tüm velilerime bol şans ve sabırlar.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

TELEFON: +90 507 309 8745

E-POSTA: hmcelikel@ozelokuldanismanlik.com

Bir cevap yazın