Kızılay Dershane Önerisi

Ortaokul, lise ve üniversiteye hazırlık için dershanelerin önemi azımsanmayacak derecede yüksektir. Okulda geri kalan ve yapamadığı dersler için motivasyonu bozulan öğrenciler, Odtülüler Eğitim Kurumları’nın verimli merkezlerinden olan Kızılay dershaneler ile yeteneklerini en iyi şekilde kullanabilir. 10 – 15 kişi kapasitesindeki butik dershaneler ise öğrencilerin derse daha iyi odaklanmasını sağlayacak bir eğitim sunabilir. Ayrıca öğretmenler de az sayıda öğrenciyle dersleri birebir olarak aktarabilir. Okuldaki arkadaş ortamını sunabilen dershaneler, sosyalleşmek için de iyi bir merkezdir.

Kızılay dershaneler bünyesindeki uzman öğretmenler, ders anlatmanın yanı sıra öğrencileri devamlı olarak analiz eder. Bilgi konusunda yetersiz gördükleri öğrencileri ek etütlere yönlendirerek sınavlara etkili olarak hazırlanmalarını sağlar. Ayrıca online derslerle öğrencilerin bu etütleri desteklenerek evdeyken de vakitlerini iyi değerlendirmelerine imkân tanır. Bilgiye ve performansa dayalı eğitimler, özel olarak planlanan ders saatleriyle öğrencilerin zamanını etkin kullanmasına yardımcı olur. Kızılay dershaneler ile farklı sınavlar için planlanan çalışma gruplarıyla soru çözümlerinde başarı sağlayacak püf noktalar daha iyi anlatılır. Odtülüler Dershanesi’nin önceliği hedefler ve hayalleri gerçekleştirmek üzere kurulmuş yuva olmaktır.

Kızılay Dershanelerin Önceliği

Verimli eğitim kurumlarından olan Kızılay dershaneler, hiçbir öğrenciyi sıkmadan keyifli vakit geçirerek bilgi dağarcıklarını artırmalarını hedefler. Okul ve dershane sürelerinin birbirine karışmadan verimli olarak sürdürülebilmesi için saatler öğrenciye uygun olarak belirlenir. Yeni öğretim yöntemleri ve ders çalışma antrenmanlarıyla bilginin unutulmasını engelleyecek çalışmalar sağlar. Tamamen öğrenim sağlanmadan yeni konuya geçmeyen Kızılay dershaneler, geride hiçbir eksik konu bırakmaz. Günlük ve haftalık ödevlerle öğrencilerin geride kaldıkları konuların tekrar etmesi sağlanır.

Sınav kaygısını en aza indiren ve stres yönetimi yapılabilmesini sağlayan bu kurumlar, özgüvenin yeniden oluşturulmasına destek çıkar. Derslerin yanı sıra kitap okuma aktiviteleriyle eğitimin canlandırıldığı bu mekanlar, zihnin tüm yönleriyle kullanılmasına izin verir.  Kızılay dershaneler, veliler ile kurduğu devamlı iletişim sayesinde öğrencilerin evde çalışma disiplinini de yeniden tasarlar. Böylelikle çocuklarınız hangi konuya ne kadar süre çalışabileceği konusunda kararsızlık yaşamadan vaktini değerlendirebilir. Kademeli olarak artan zorluk seviyeleri ile öğrencilerin düşünme becerilerinde artış yaşanarak zor sorularda yeteneklerini sergilemeleri sağlanır. Çözülemeyen sorular ise yine Kızılay dershaneler içerisindeki uzman öğretmenlerden alınan yardımla çözülebilir.

Kızılay Dershane

Öğrencilerin istediği sınavlarda yüksek puanlar alarak hayal ettikleri mesleklere ulaşması için tek yol planlı çalışmaktır. Sıkı çalışmak başarının etkili yollarından biri olsa da bu temponun bir programa sığdırılamaması zamanı kötü yönetmeye sebep olabilir. Odtülüler Eğitim Kurumları’nın bir parçası olan Kızılay dershane sayesinde her öğrenci hangi konuda eksiği bulunuyorsa bu konuları aynı zamanda daha verimli çalışabilir. Uzman öğretmenlerle desteklenen bu çalışma süreci, çözümlenemeyen zor sorularda tecrübenin ön plana girmesiyle kolaylaşır. Saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak planlamaların yapılması, sınav süresine kadar derslerin mümkün olduğunca yetiştirilmesine olanak tanır.

Odtülüler Kızılay Dershane kurumu, okul dönemi dışında yaz kamplarıyla da çocuklarınızın bir adım öne çıkabilmesini sağlar. Sessiz ve ferah bir çalışma ortamına sahip bu kurumlar, çocuklarınızın aklı karışmadan derslere odaklanabilmesine yardımcı olur. Ayrıca modern ve teknolojik imkanlarla çalışma süresini daha efektif kullanabilir. Kızılay dershane sayesinde öğrencilerin dönem boyunca bilgisinde ve sorunlara yaklaşım biçiminde olumlu değişmeler görülür. Bu olumlu değişmeler onların motivasyonuna da etki ederek başarı zincirini ortaya çıkarır.

Kızılay Dershane ile Hedeflere Adım Adım

Düzenli olarak planlanan etütler sayesinde Kızılay dershane içerisinde tüm öğrenciler hedeflerine adım adım ilerler. Öğrencilerin tamamen bilgiyle sıkmak yerine öğrenmenin kolay yolları öğretilerek bunları pratik olarak uygulaması sağlanır. Bu sayede ders çalışırken zevk alarak hiç kimse zorlamadan çalışma planlarını kendileri oluşturabilir. Dönem boyunca sorumluluğunun bilincine varan çocuklar, kendi kurallarıyla öğrenmeyi zevkli şekilde gerçekleştirebilir. Odtülüler Kızılay Dershane kurumu, bir rehber olarak çocukların yeteneklerini en iyi şekilde yönlendiren eğitim yuvasıdır. Bu yönlendirmelerin başarı düzeyini görmek içinse yapılan deneme sınavları, öğrencilerin gelişimini görmek için bir kılavuz görevi üstlenir.

Henüz sorumluluk bilincine sahip olmayan öğrenciler için sunulan koçluk hizmeti ve birebir desteklerle çalışmanın getireceği başarılar detaylıca anlatılır. Kızılay dershane programları sayesinde istenen ve zorlanılan tüm konuları anlamak artık sadece bir süreçtir. Odtülüler Dershanesi’nde akıllı sınıflarda yenilikçi bir eğitimin temellerinin atılmaktadır. Ayrıca müfredata uygun soru bankalarıyla hedeflenen sınavlarda başarılı olmak kolaylaşmaktadır. Çeşitli görsel ve yazılı kaynaklarla zorlu dersleri anlamlandırmak için de basit teknikler kullanılmaktadır. Siz de bu fırsatlardan yararlanmak için erken kayıt imkanını değerlendirebilirsiniz.